Včelař začátečník

Zobrazení 1-17 z 17 položek

První kroky ve včelařství

Chcete se začít věnovat včelařství? Skvělé! Vítejte v naší skupině! Pravděpodobně již máte vynikající včelín, potřebné snůšky v okolí, spoustu odborných knih a možná i užitečné poradce v rodině nebo mezi přáteli.

Pokud ano, nyní je čas na nákup zařízení! Nezbytným vybavením včelařské dílny je medomet, někdy označovaný jako odstředivka na med. A co to je? Jedná se o zařízení, které se používá k odstřeďování medu z plástů. Bez něj je extrakce téměř nemožná a rozhodně velmi zdlouhavá. Váháte, který medomet vybrat? Článek na toto téma si můžete přečíst ZDE.

 

Jaké úly si vybrat?

Jiným nákupem jsou včelí úly. A zde je třeba odpovědět na několik dalších otázek: Jakou včelnici chceme provozovat? Pokud má být včelaření jen koníčkem, můžeme si vybrat jakýkoli typ úlu a způsob včelaření (stacionární nebo kočovný).

Pokud však máme vyhlídku na rozšíření včelstva, měli bychom se ihned rozhodnout pro výběr úlu, který umožní rychlou a lehkou práci v budoucnosti a jehož konstrukce umožní snadný transport do včelína. Polystyrenové úly jsou nejoblíbenější volbou díky své nízké hmotnosti, vynikajícím izolačním vlastnostem a snadné správě.

Úly budou potřebovat rámky, na kterých včely postaví plásty.

Při prvních včelařských nákupech byste určitě měli věnovat zvláštní pozornost osobnímu vybavení. Zejména včelařskému oděvu, který chrání před uštknutím. Klobouk, rukavice a bunda, kalhoty nebo jednoduše celá včelařská kombinéza se jistě budou hodit.

Dalšími nezbytnými pomůckami pro včelaře jsou vysavač a včelařské dláto - rozpěrák.

Postupem času se dozvíte stále více o získávání dalších včelích produktů: pylu, propolisu, pergy - jsou nesmírně cenné a je po nich poptávka.

 

Startovací sady pro včelaře

Pro začátek vašeho včelařského dobrodružství jsme pro vás připravili několik návrhů hotových startovacích sad, abyste nemuseli přemýšlet, co budete potřebovat.

 

Do té doby doporučujeme přečíst si odborné publikace s radami pro začínající včelaře. Cenné pro vás mohou být také články na našem blogu.

Product added to wishlist
Product added to compare.