Medomety tangenciální

Zobrazení 1-24 z 33 položek

Provozujete malou včelnici nebo se chystáte začít včelařit? Ve vaší včelařské dílně bude nepostradatelný medomet, který umožní účinné odstřeďování medu z plástů. V naší nabídce představujeme celou řadu produktů určených pro konkrétní potřeby - pro malou farmu budu nejlepší diagonální modely s ohledem na poměr mezi cenou, kvalitou a funkčností. Podívejte se, který medomet vám pomůže při sklízení medu v nadcházející sezóně.

 

Pro koho jsou určeny tangenciální medomety?

Medomet je zařízení, které slouží k odstřeďování medu - měl by být přizpůsoben druhu medu, velikosti včelstva a typu včelstev, která máte. Tangenciální model je určen začínajícím včelařům, kteří v konečném důsledku neprodukují med pro spotřebitele, ale pouze pro vlastní potřebu. Dobře se uplatní i v kočovných včelstvech a jako nouzový model ve větším včelíně.

Jak funguje medomet? Plásty umístíme rovnoběžně se stěnou bubnu a počkáme, až se med vytočí na jedné straně. Pak je otočíme a zopakujeme operaci na druhé straně. Jen nezapomeňte nastavit správnou rychlost, abyste nepoškodili medné rámky.

Medomet je ideální pro včelstva s několika úly, protože umožňuje odstředění 3 nebo 4 plástů najednou. Tento model se vždy vyznačuje vysokou účinností odstřeďování.

 

Elektrické nebo ruční medomety?

Navzdory menším rozměrům může být medomet v naší nabídce ruční, ručně-elektrický a plně elektrický. Při porovnání doby odstřeďování medu je třeba zdůraznit, že elektrické modely ji urychlují téměř dvojnásobně.

V naší nabídce najde každý včelař 4 třídy vybavení - úspornou a funkční řadu Minima, standardní Optima a také Classic. Nejnáročnější včelaři by si měli vybrat medomet z řady Premium Line, který je celý vyroben z nerezové oceli a je vybaven dalšími funkcemi.

 

Vysoce kvalitní materiály a důraz na detail

Medomety z naší nabídky jsou k dispozici v různých velikostech - velikost bubnu, a tedy i počet rámků, které přístroj pojme, je třeba přizpůsobit vlastním potřebám. Většina modelů je univerzální, takže můžete odstřeďovat med z různých rámků. Medomety jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů - modely třídy PREMIUM jsou celé z nerezové oceli, zatímco např. modely třídy CLASSIC jsou vyrobeny z nerezového plechu odolného vůči kyselinám.

Product added to wishlist
Product added to compare.