Krmivo

Zobrazení 1-9 z 9 položek

Vysoce kvalitní krmivo pro včely

V našem sortimentu najde každý včelař chutné a působivé krmivo pro včely, které je nepostradatelné při jarním a zimním krmení hmyzu. Nabízíme širokou škálu produktů, od krmných směsí po sirupy, dorty, fondány a mnoho dalšího. Pokud je budete používat podle doporučení, budete mít jistotu, že váš hmyz bude vitální a zdravý. Krmivo pro včely je k dispozici v mnoha formách a velikostech, aby snadno odpovídalo velikosti nebo růstovému potenciálu vaší včelnice.

Potraviny pro krmení včel

Včelí krmivo lze vyrábět na základě hydrolýzy sacharózy, což je vícestupňová hydrolýza škrobu získaného z brambor, kukuřice nebo pšenice. Tyto přípravky se s velmi dobrými výsledky používají ve včelínech po celém světě i v Polsku. Mnoho včelařů krmí hmyz cukrem, ale speciální přípravky jsou mnohem účinnější.

Při zakládání oddělků se doporučují také krmiva pro včely a další produkty. Mnoho včelařů volí fondant, což je pastovitý přípravek, který včely vstřebávají přímo do krku. Krmné směsi mají příznivý vliv na hmyz a probiotické vlastnosti. Proto se často používají jako ochrana před nemocemi nebo dokonce k léčbě. Krmivo pro včely může také zvyšovat hygienický instinkt, vitalitu nebo imunitu, proto je vhodné vybírat krmivo podle vlastních potřeb.

Kdy používat včelí krmivo?

Krmivo pro včely používáme jak při krmení, tak při přikrmování - jsou to však zcela odlišné pojmy. Krmení není nic jiného než stimulace intenzivní reprodukce na jaře nebo v první polovině srpna, zatímco přikrmování slouží k doplnění potravy v zimě. V případě přikrmování je nejlepší sirup, který se včelám podává v krmítkách. Tento typ včelí potravy je zcela stráven díky enzymům vylučovaným v trávicím traktu hmyzu.

Velmi oblíbenou potravou je také koláč, který pomáhá doplňovat zásoby během sezóny a používá se jako krmivo pro včelstva na zimu. Včelaři ho používají také brzy na jaře, když začínají docházet zásoby. Hotové produkty jsou velmi výhodné, protože usnadňují práci a často jsou vhodně doplněny mikroživinami.

Product added to wishlist
Product added to compare.