Dna a prvky

Zobrazení 1-22 z 22 položek

Vysoce kvalitní dna včelínů

Nabízíme kvalitní dna a sítě, které jsou nezbytné v každém včelíně. V naší nabídce najde každý včelař modely, které se hodí k nejoblíbenějším lakovaným i nelakovaným vícenástavkovým úlům, stejně jako nízké a vysoké modely. Nabízíme dna pro nejrůznější použití, od hygienických modelů pro boj s nemocemi v úlech až po výrobky pro zachytávání pylu. Podívejte se na další polystyrenové komponenty úlů a vyberte si ten nejlepší pro svůj včelín.

Hygienické dno pro kontrolu varoázy

Hygienické dno a další modely mohou účinně diagnostikovat a pomáhat odstranit problém s varoázou ve včelstvu. Mluvíme hlavně o vysokých a nízkých modelech, které mají místo podlahy síť s hustými oky, které brání včelám v průchodu. Síťka však nebrání Varroa destructor a dalším kontaminantům, takže zlepšujeme hygienu úlu. Pomocí hygienického dna můžeme také snadno zjistit, do jaké intenzity je včelstvo napadeno nemocí.

Pylochytové dno

Plastové dno bude sloužit ke sběru pylu, což zvýší zisky z provozu včelína. Skládá se z přepážky na srážení pylu, síťoviny a zásuvky na sběr včelích produktů. Dna určená ke sběru pylu jsou obvykle vyšší, protože nízké modely neobsahují zásuvky a bývají označovány jako hygienické.

Materiály a varianty dna pro úly

Dno dadant se stejně jako modely určené pro ostatní včelstva vyrábí ze dřeva a plastu. Plastové výrobky jsou rozhodně oblíbenější, protože jsou praktičtější a odolnější. Mějte na paměti, že každé dno má specifickou velikost, takže by mělo být vždy vybráno tak, aby odpovídalo typu úlu, který máte. Nástavek s ním musí být kompatibilní, aby vše mohlo plnit svou funkci.

Sítě pro lepší větrání

Síťka na dně úlu je také osvědčeným způsobem, jak v zimě zlepšit větrání úlu, a zvýšit tak šanci na přežití včel, které by mohly zemřít kvůli nadměrné vlhkosti. Sítě jsou obvykle vyrobeny z hliníku nebo kovu a tvoří pevnou a odolnou součást úlu. 

Product added to wishlist
Product added to compare.