Úly polystyrenové

Zobrazení 1-24 z 57 položek

Polystyrenové nebo dřevěné úly?

Polystyren je vynikající materiál pro stavbu úlů. Jeho největšími výhodami jsou hřejivost a nízká hmotnost. Stavební materiál je také řádně zpevněný, takže jej včely neokusují. Díky svým malým rozměrům a nízké hmotnosti jsou polystyrenové úly vhodné i pro použití v kočovných včelstvech. Pěnový polystyren nepodléhá rozkladu, plísním ani hnití, takže úly z něj vyrobené jsou velmi odolné.

Oprava drobného mechanického poškození polystyrenového úlu je snadná, stejně jako dekontaminace. Uvedené argumenty staví polystyrenové úly do mnohem lepšího světla než tradiční dřevěné úly.

Polystyrenové úly se často používají ve včelínech, protože materiál je zcela bezpečný pro výrobu potravin, neboť se nerozkládá a nevylučuje žádné škodlivé látky.

Úl s více nástavky, vyrobený z tvrzeného polystyrenu, vytváří vynikající podmínky pro včelstvo a umožňuje včelaři relativně snadno provádět včelařské práce a získávat včelí produkty. Přenášení polystyrénových součástí úlu také není těžkopádné, protože materiál je mnohem lehčí než dřevo.

Teplý jako úl

Polystyrenový úl poskytuje včelstvu vynikající ochranu před vnějšími podmínkami. Tento stavební prvek usnadňuje včelám udržet vysokou teplotu na začátku sezóny, v předjaří a na začátku jara, kdy včely musí vynaložit mnoho energie na zahřátí hnízda. To zaručují vynikající izolační vlastnosti pěnového polystyrenu.

V létě, i když je včelstvo umístěno na slunném místě, mu nehrozí přehřátí. Polystyren se nezahřívá a nevede teplo do úlu. Dostatečný počet větracích otvorů udržuje správné vlhkostní podmínky v létě i v zimě. Na začátku jara je vývoj včelstev velmi rychlý díky dobrým tepelným podmínkám v polystyrenovém úlu.

Zákazníci oceňují polystyrenové úly LYSON také pro jejich vysoce estetický design. Dodávají se v několika zajímavých barevných provedeních. Je také možné zakoupit nelakované úly a namalovat si je sami nebo s rodinou - to může být skvělá zábava i pro ty nejmenší. 

V sortimentu našeho obchodu najdete barvy na úly v šesti variantách.

Z čeho se skládá polystyrenový úl?

Úly z polystyrenu se skládají z hnízdních korpusů a polokorpusů - počet korpusů závisí na typu úlu. Úly LYSON prodáváme jako celek, ale je možné zakoupit i jednotlivé komponenty samostatně. Stříšky, nástavky, rámky, dna - to jsou jen některé z polystyrenových úlových komponentů, které jsou k dispozici v našem obchodě.

Téměř 30 let zkušeností s výrobou včelstev

Polystyrenový úl byl prvním výrobkem naší společnosti, který jsme ukázali na širokém trhu. Včelaři si naše výrobky oblíbili natolik, že je již 27 let vyrábíme pod značkou LYSON. Nabízíme všechny nejoblíbenější typy úlů.

Product added to wishlist
Product added to compare.