Odvíčkovací zařízení

Zobrazení 1-24 z 107 položek

Odvíčkovací zařízení v prodejně Lyson

Nabízíme vysoce kvalitní zařízení na odvíčkování medu určené pro malé, střední a komerční včelíny. Naše výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které jsou odolné a nezničí se, což zaručuje efektivní provoz po mnoho let. Stoly na odvíčkování medu jsou určeny pro konkrétní typy rámků, proto se vyplatí přečíst si specifikace jednotlivých modelů. Nabízíme jak stoly na odvíčkování medu, tak nerezové sítové zásobníky a multifunkční jednotky včetně tavidel vosku, které se hodí v každém včelíně. Modely se liší také stupněm automatizace a rozsahem funkcí, takže si je každý přizpůsobí svým potřebám.

Co obnáší odvíčkovaní rámek?

Včely pokryjí plásty tenkou vrstvou vosku, která chrání med před absorpcí vodních par ze vzduchu, takže jej lze skladovat až několik let. Včelař, který odebírá zavíčkovaný med, má jistotu, že je zralý. Aby mohl rámy odstředit, musí je nejprve odvíčkovat pomocí vidlicového odvíčkovacího zařízení. Včelaři v malých včelstvech umísťují plásty na stojan a odřezávají plásty, což je však velmi náročná metoda. 

Stroje na odvíčkování medu

Střední a větší včelíny používají k urychlení těchto operací automatické odvičkovácí stroje a celé lisy. Elektrické stroje jsou vybaveny noži na řezání voští, které řežou na obou stranách plástu. Jedná se však o poměrně velké a objemné stroje. Pod řezacími prvky jsou umístěny zásobníky se sítkem pro zachycení voští. 

V naší nabídce najdete lisy, které mohou být standardní i zesílené. Alternativou jsou sítové vaničky z nerezové oceli, které mohou dosahovat značných rozměrů. V průměrné včelnici jsou nepostradatelné stoly s ručním podavačem, které se vyznačují svou účinností a efektivitou. Profesionální včelaři naopak budou potřebovat celou řadu se škrabkou na med, medometem nebo vytlačovačem medu v jednom, které lze rovněž zakoupit v našem obchodě.

Product added to wishlist
Product added to compare.