Izolátory


Izolátor včelích matek

Nabízíme vysoce kvalitní izolátory pro včelí matky, které budou nepostradatelné v mnoha včelstvech. V našem sortimentu najdete výrobky různých velikostí přizpůsobené jednotlivým typům úlu. Izolátor včelí matky může být vyroben ze dřeva s kovovým pletivem nebo celokovový. V naší nabídce snadno najdete také speciální kryty. Metoda izolátorů je v mnoha včelínech velmi účinná a používáním našich izolátorů si můžete být jisti naprostou bezpečností hmyzu.

Jednorámkový nebo vícerámkový izolátor

Izolátory mohou pojmout jeden nebo více rámků, což umožňuje účinné oddělení včelí matky od zbytku včelstva. Izolátory dokonale zabraňují úniku matky díky speciální velikosti otvorů, které však nepřekážejí běžným dělnicím. To ušetří značné množství času a úsilí.

Třírámkový izolátor je ideální pro obnovení pracovní nálady v rodině. Poté je třeba vyjmout plodové rámky z úlu a na jejich místo umístit rámky se mezistěnou. Měli bychom do něj také umístit včelí královnu. Tímto postupem snížíme počet matek v plodišti a uvolníme včelám místo pro sběr nektaru, což se citelně projeví na úrodě medu. Jakmile se vylíhne plod, můžeme rámky z izolátoru vyjmout a umístit je do společného úlu, čímž vznikne nové včelstvo. 

Izolátory a další nezbytné příslušenství

Včelařský sortiment izolátorů není mimo jiné jediným užitečným vybavením každé včelnice. Metoda izolátoru se snadno používá v nepříliš příznivých oblastech, kde snůška končí na začátku léta, zejména v malých včelstvech. V dobrých oblastech a v komoditních včelínech to nemá velký smysl.

Kromě samotného izolátoru je dobré se před začátkem vybavit prázdnými rámy s mezistěnou a někdy i přepravním boxem, který usnadní tvorbu oddělku na prodej nebo pro vlastní potřebu.

Product added to wishlist
Product added to compare.