Chov včelích matek

Zobrazení 1-24 z 58 položek

Chov včelích matek vyžaduje řadu specializovaných produktu, které si mužete zakoupit v našem obchodě. Izolátory, mateří mřížky, dýmáky nebo cedníky jsou přizpůsobeny úlum podle vašeho výběru, mají různé velikosti a parametry, aby bylo zajištěno jejich nejlepší využití. Poskytneme vám příslušenství a potřeby, které zaručí správnou přípravu a provedení chovu včelích matek.

Chov včelích matek

Chov včelích matek je vynikajícím způsobem, jak zajistit, aby každá včelnice měla včely s nejlepšími vlastnostmi pro pohodlnou práci, maximální využití veškeré snůšky a udržení síly během sezóny s malým nebo pokud možno žádným onemocněním. Doporučuje se vyměnit včelí matku každé dva roky nebo, řečeno včelařským jazykem, každou třetí plodovou sezónu. Nejlepším řešením je koupit je od prověřených profesionálních chovatelů nebo si je odchovat sami.

Včelí matky - chov ve vlastním včelíně

Nákup včelích matek není jedinou možností. Stále více včelařů se rozhoduje pro chov, který je výhodný, pokud máte na včelnici více než 10 včelstev. Chov včelích matek není nejjednodušší úkol, protože jsou k němu zapotřebí správné podmínky, znalost metod a profesionální vybavení. Pokud jsme však odhodláni, musíme se nejprve vybavit sadou pro chov matek nebo doplnit veškeré potřebné vybavení pro chov matek. Ať už se rozhodneme jakkoli, můžeme tak posílit vlastní chov nebo začít prodávat matky externě, a získat tak další příjem ve včelíně.

Základní pomůcky pro chov včelích matek

Chceme-li začít chovat včelí matky, je třeba se zásobit různými potřebnými pomůckami a nástroji. Pokud jsme si již objednali reprodukční matku, musíme včelstvo připravit, nejlépe s dostatečným předstihem. Zásadní bude analýza potřebných nástavek, rámu hnízda, nástavce držáku misky pro královnu, samotného držáku, misky a natáček se zámkem pro celý systém. Dalšími potřebnými pomůckami pro chov matek v naší včelnici jsou lžíce na vrstvení larev, klece pro matky, klecové rámy a zařízení pro označování matek. Pokud se rozhodneme pro distribuci včel, budou neocenitelné také expediční klece, izolátory a svatební úly i oddělky.

Pokud vám záleží na chovu včel, doporučujeme zakoupit neosemeněnou včelí matku, která je zodpovědná za reprodukci a zachování celého včelstva. Naše matky představují nejvyšší kvalitu a každý včelař, který chce udržet svá včelstva na vysoké produkční úrovni, musí provádět jejich plánovanou výměnu.

Product added to wishlist
Product added to compare.