Práce s voskem

Zobrazení 1-24 z 44 položek

Pokud potřebujete zařízení určené k získávání včelího vosku, tavidla na vosk nabízené v našem obchodě budou tou správnou volbou. Nabízíme jak parní, tak solární tavidla a zařízení na tavení vosku. Tavidla na vosk mají speciální vany a další vylepšení, které docení každý profesionální včelař.

Tavidlo na vosk - kdo to bude potřebovat?

Moderní včelařské farmy se snaží systematicky obnovovat včelí hnízda zaváděním rámku s mezistěnami. Tím se hnízdo postupně obnovuje a nejstarší plásty se odstraňují. Včelaři, kteří vytvářejí oddělky nebo intenzivně rozšiřují svá včelstva, vymění ročně až 50 % plástu. Včelí vosk získaný ve včelíně lze znovu použít, protože je vynikající surovinou pro další vývoj. K tomu však budete potřebovat profesionální tavidlo na vosk. 

Co lze s roztaveným voskem dělat? Nejčastěji se používá k výrobě mezistěn, ale lze z něho také vyrábět mezinárodně ceněné svíčky nebo se prodává ve formě kotoučků.

Tavidla na včelí vosk - solární, parní a elektrické

Tavidla vosku se dělí na několik typů podle způsobu získávání energie.

Solární tavidlo na vosk využívá sluneční paprsky k zahřátí vosku až na 150 °C. Doba potřebná k roztavení vosku závisí na stupni slunečního svitu, obvykle však trvá několik hodin. Solární tavidlo na vosk produkuje krystalický a vybělený produkt.

Parní tavidlo na vosk je zařízení, ve kterém se vosk taví pomocí horké páry a tlaku v uzavřené nádobě. Výsledný produkt odtéká spolu s vodou do samostatné nádoby.

Elektrické tavidlo na vosk je speciální lis, který taví vosk na sucho. Funguje tak, že se sušina zahřívá pomocí elektrické spirály ve spodní části stroje. Sušina se postupně stlačuje víčkem, čímž se získá požadovaný produkt.

Product added to wishlist
Product added to compare.