Rámky a příslušenství

Zobrazení 1-24 z 52 položek

Nabízíme úlové rámečky a mezistěny, které se vyznačují pečlivým zpracováním a vysokou odolností. Jsou nezbytné pro správné fungování úlu, aby na nich včely mohly stavět plásty. Rámečky úlů jsou vyrobeny z přírodního borového, smrkového nebo lipového dřeva nebo z plastu. Jsou přizpůsobeny oblíbeným velikostem úlů.

Typy rámečků

V nabídce společnosti Lyson najdete různé typy rámků. Liší se především svými rozměry. Tradiční včelí rámky se obvykle vyrábějí z trámků o tloušťce 10 mm a šířce 25 mm, i když jejich konečná výška a šířka se může značně lišit. Díky speciálnímu čepu pro skládání je jejich montáž velmi jednoduchá. 

K dispozici jsou také rámky o rozměrech 435x300 mm, do kterých se vejdou odpovídající mezistěny.

Co to jsou mezistěny? Připomínáme, že se jedná o šablonu s reliéfními tvary buněk plástů, kterými jsou vyplněny rámečky. Vyrábějí se z vosku nebo plastu, podle potřeb včelaře.

Máme také rámky pro úl dadant. Rozměry rámu jsou 300x425 mm. Úl dadant má možnost přestavby nástavkem, do kterého se vejde rámek o polovinu menší než do klasického úlu.

Všechny rámy se prodávají jako sady i jednotlivě. Tímto způsobem vycházíme vstříc vašim očekáváním - počet rámečků můžete přizpůsobit svým potřebám.   

Product added to wishlist
Product added to compare.