Dekrystalizace medu

Zobrazení 1-13 z 13 položek

Dekrystalizátory medu v prodejně Lyson

V naší nabídce najde každý včelař profesionální vybavení určené k dekrystalizaci medu. Ačkoli je krystalizace přirozeným procesem, lze ji zvrátit, takže se med vrátí do tekuté podoby. Samotný proces dekrystalizace však může ovlivnit následnou kvalitu medu, proto je důležité zvolit kvalitní zařízení, které je pro včelí produkt bezpečné. Z našeho sortimentu nabízíme spirály, dekrystalizační komory a také zařízení určená pro další stupně, jako je nerezová čeřící nádoba různých výkonů. Doporučujeme vám, abyste si prohlédli celou naši nabídku. 

Krystalizace a dekrystalizace medu

Krystalizace je přirozený proces, ke kterému dochází u všech přírodních medů v závislosti na technologii, při které byl med získán, a na stupni zralosti. Přestože se tím nemění výživové vlastnosti, spotřebitelé často dávají přednost tekuté formě před krystalizovaným krupicovým sirupem. Z tohoto důvodu se často používá proces dekrystalizace oblíbený při balení medu z volně ložených obalů. Včelí produkt zahřátý na teplotu přibližně 50 °C po dobu maximálně dvou dnů se vrátí do své původní podoby. Je důležité, aby se používalo profesionální zařízení, jako je dekrystalizátor medu, protože pokud se proces neprovede správně, obsah enzymů se výrazně sníží a dojde k denaturaci bílkovin. 

Výběr nejlepšího dekrystalizátoru medu

Výrobky nabízené v našem obchodě jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, jako je nerezová ocel nebo kyselinovzdorná ocel, které zaručují jejich dlouhodobé používání ve včelařských ateliérech. Na výběr jsou celokorpusové ohřívače, dekrystalizační spirály nebo komory různých výkonů. Každé zařízení je vhodné vybrat podle vašich potřeb a velikosti včelína a jeho účelu. Ohřívač korpusu najde všestranné využití v každém včelíně a spirála se vloží do nádoby, kde probíhá proces dekrystalizace v rozmezí 1-96 hodin. Každá z našich jednotek má řadu funkcí, které ocení profesionální včelaři, od plynulé regulace teploty přes displej z tekutých krystalů až po ochranu proti přehřátí medu. 

Product added to wishlist
Product added to compare.