Práce s pylem

Zobrazení 1-24 z 24 položek

Pyl slouží k rozmnožování rostlin, na to aby se dostal z rostliny na rostlinu, potřebuje rostlina opylovatele. Rostlina produkuje více pylu, než je nezbytně potřeba pro opylení. Včela přelétává z květu na květ a  se nachytá pyl. Aby vytvořila jeden pár rousků pylu, musí obletět asi 100 květů.

Zdravý pyl

Pyl je pro člověka zdrojem vitamínu a bílkovin,  Pyl a perga podporují  organizmus k rychlé obnově duševní a fyzické síly, zvláště v rekonvalescenci po vyčerpávajících chorobách a po operacích. Oceňují ho také sportovci. Preventivně ho lze užívat jako doplněk stravy v době zvýšené psychické nebo fyzické zátěže, působí příznivě na vývoj dětského organismu, přispívá k regeneraci vlasů a nehtů. 

Čističky a sušičky pylu

Baličky pylu patří k nejnáročnějším včelím produktům z hlediska zpracování. Proto je tak důležité, aby včelařské potřeby, které používáme, bylo co nejkvalitnější. Včelařská řada Łysoń, vytvořená profesionály s dlouholetými zkušenostmi, je ideální volbou pro včelaře, kteří získávají pyl ze svých včelstev. V naší nabídce najdete jak čističky, tak sušičky s dekrystalizační komorou, kterým již důvěřuje více než milion včelařů z celého světa.

Product added to wishlist
Product added to compare.