Pylochyty

Zobrazení 1-8 z 8 položek

Přislušenství pro sběr pylu

jsou speciální příslušenství pro sběr pylu shromážděného včelami. V současné době jsou včelí produkty mezi zákazníky včelařství stále oblíbenější. Roste totiž zájem o prozdravou výživu a produkty, které mají pozitivní vliv na lidský organismus. Pyl obsahuje obrovské množství mikro- a makroprvků a při včelařských pracích by neměl být zanedbáván. Může mít skutečný význam pro zvýšení zájmu o včelí produkty nabízené jakýmkoli včelařstvím. 

Typy pylochytu

  • strůpkové - jeden z nejmodernějších pylochytu, který vyžaduje minimální manipulaci. Je umístěn na otevřeném spodním výstupu. Pylochyty strůpkové umožňují sběr pylu každých několik dní bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky. Výrobek je navíc předsušený a ve srovnání s ostatními obsahuje málo nečistot. Jeho nevýhodou může být značný zmatek mezi včelami, které si musí zvyknout na přítomnost pylochytu. Problémem může být i špatné větrání včelstva a pyl usazený nejen v hnízdě, ale i na krajních rámcích.
  • výstupní - pylochyt je umístěn na výtoku z úlu a zásuvka je výklopná zepředu nebo z boku. Tento typ pylochytu vyžaduje neustálý dohled, aby nedošlo k udušení včelstva během letu trubců. Včelař by měl sbírat pyl až několikrát denně.
  • dno s pylochytem - pylochyt je umístěn na dne pod rámy a slouží zároveň jako krmítko. Nemá žádné nevýhody, ale pyl se z něho musí sbírat alespoň jednou denně. V tomto typu pylochytu se mohou hromadit značné nečistoty, včetně úlomků mumifikovaného plodu nebo mrtvých roztočů varroázy, proto je nutné výrobek důkladně vyčistit.
Product added to wishlist
Product added to compare.