Včelařské bundy

Zobrazení 1-12 z 12 položek

Proč používat profesionální včelařské oblečení?

Včely patří mezi zvířata, která se pod vlivem mnoha vnějších podmínek mohou chovat agresivně. Jejich chování ovlivňuje také atmosférický tlak a počasí. Bezpečnost našich zákazníků je jednou z našich hlavních priorit - proto již mnoho let systematicky vyvíjíme řadu oděvů LYSON. Vyrobené oděvy, včetně bundy, splňují vysoké standardy včelařského trhu.

Ochranné pomůcky v prodejně Lyson

Každý včelař, který denně přichází do styku se včelami, by měl mít vhodný ochranný oděv, aby se chránil při prohlídkách, hygienických úkonech nebo při sběru medu. To se doporučuje zejména začátečníkům a těm, kteří mají co do činění se včelami z agresivnějších plemen. Kromě kombinézy, kterou všichni známe, je dobré nosit včelařskou bundu, která ochrání citlivá místa těla, jako je břicho nebo hlava, v provedení s kloboukem. Bude to skvělá alternativa ke kombinéze, která vás nebude tolik omezovat v pohybu a poskytne vám větší pohodlí v horkém počasí. V případě alergie na včelí jed vás oděv ochrání před nepříjemnostmi.

Včelařská ochranná bunda

Včelařské bundy z naší nabídky jsou vyrobeny z lehkých, prodyšných materiálů, které nedráždí včely a jsou pro včelaře bezpečné. Jsou k dispozici v různých velikostech, takže si můžete vybrat výrobek, který se těsně přizpůsobí vašemu tělu, aniž by vás příliš omezoval v pohybu.

Kromě přírodního výrobního materiálu má včelařská ochranná bunda často další ventilační systémy, které podporují cirkulaci vzduchu. Ty jsou užitečné zejména v horkém počasí, kdy potřebujeme provést sběr medu.

Při výběru modelu pro sebe se vyplatí věnovat pozornost také způsobu nasazení - přes hlavu nebo na zip, který rovněž umožňuje lepší regulaci proudění vzduchu. Mnoho nabízených mikin má také praktické kapsy na drobnosti.

Včelařské bundy

Včelařské ochranné bundy mohou být vybaveny také kloboukem, který chrání hlavu před žihadly. Velký okraj chrání hlavu v horkém počasí a poskytuje příjemný stín, zatímco síťovina kolem obličeje ji chrání, aniž by snižovala viditelnost. Můžete si také vybrat model bez klobouku a koupit si ho zvlášť. K dokončení sady je také vhodné nosit ochranné rukavice, které ochrání vaše ruce. Pokud časem dospějete k závěru, že se vyplatí chránit celé tělo, nemusíte vyměnit mikinu za oblek - stačí si vybrat kalhoty, které odpovídají vašim rozměrům, a vytvořit si tak spolehlivý komplet na mnoho let dopředu. 

Když jdete na kontrolu nebo medobraní, obujte si také pohodlnou obuv. V takovém případě bude celé vaše tělo chráněno před bodnutím.

Product added to wishlist
Product added to compare.