Mezistěny. Příslušenství pro zpracování mezistěn

Zobrazení 1-10 z 10 položek

Mezistěny a príslušenství pro zpracování mezistěn

Sortiment společnosti LYSON zahrnuje včelí mezistěny, díky nimž včelaři ovlivňují pravidelný tvar vytvářených plástů.

Mezistěna je vosková šablona, na kterou se vyrazí tvary buněk včelího plástu. Musí být přizpůsobena velikosti a tvaru rámů. Tloušťka mezistěn se přizpůsobuje potřebám včel.

Tradiční mezistěna je vyrobena z dokonale čistého včelího vosku. Je válcovaná za studena a za tepla. Díky tomu jsou její pláty pružné a nelámavé. Poté je natavena na drát v rámcích.

Mezistěny jsou nezbytným materiálem v každém včelstvu, protože díky nim mají včely snazší práci při tvorbě plástů. Pravidelnost jejich struktury ovlivňuje jejich stabilitu a snadnou stavbu trubčích buněk. Tím je zajištěna optimální hygiena a rozvoj každého včelstva. Úly je vhodné převážet v čistých, ale suchých dopravních prostředcích bez zápachu. Nejvhodnější teplota je nad -4⁰C.

Mezistěna by měla být skladována mimo dosah vlhkosti a slunečního záření při teplotě 2 - 25⁰C; ne déle než 2 roky.

V této kategorii naleznete také příslušenství, které vám pomůže při zpracování mezistěn.

Nenahraditelné včelí mezistěny

V naší nabídce naleznete včelí mezistěny používané včelaři, kteří díky nim mohou kontrolovat pravidelnost tvorby plástů. Mezistěna není nic jiného než šablona s reliéfními tvary buněk včelího plástu, která se vlepuje do úlového rámu. 

Nabízíme různé typy mezistěn, které musí být vždy přizpůsobeny velikosti a tvaru rámu. Naše výrobky jsou odolné, vysoce kvalitní a zaručují vynikající využití v každém včelíně. Jsou tenké, ale jejich tloušťka je přizpůsobena tomu, aby na nich včely mohly účinně stavět plásty.

Včelí mezistěna - cena závisí na parametrech

Včelí mezistěna se vyrábí z různých materiálů, včetně plastu, ale tradiční výrobky se vyrábějí z dokonale čistého včelího vosku. Získává se mimo jiné metodami válcování za studena nebo za tepla, při nichž vznikají pláty, které jsou nelámavé a poměrně pružné.

Mezistěny jsou v každém včelíně nezbytní, aby včely mohly tvořit pravidelné plásty o určité velikosti buněk. Pečlivá stavba plástů má vliv na jejich stabilitu a také na to, jak snadno mohou stavět trubčí buňky a vychovávat trubce. Budeme tak mít možnost usměrňovat správný vývoj včelstva a dbát na lepší hygienu ve včelstvu.

Přeprava včelí mezistěny

Mezistěny by měly být přepravovány v suchých, čistých a cizích dopravních prostředcích bez zápachu při teplotách nad -4⁰C. V naší nabídce dodáváme mezistěny na kg, takže pokud ji nestihnete využít v jedné sezóně, můžete ji uskladnit do další. 

Důležité jsou však podmínky - Dadant a další mezistěny musejí být skladovány při teplotě 2-25⁰C nejdéle 2 roky mimo dosah vlhkosti a slunečního záření.

Víte, co budete ještě potřebovat při přípravě včelstva na nadcházející sezónu? Podívejte se na zdatnost drobného příslušenství a medometu, které budou nezbytné při každodenní práci včelaře.

Product added to wishlist
Product added to compare.