Kongres Apimondia je jedním y nejdůležitějších událostí včelařství na světě, který má bohatou historii sahající hluboko do minulosti. Stojí ya úvahu, jak došlo k vzniku této prestižní události a jak se vyvíjela během let.

Dějiny kongresu Apimondia

Mezinárodní včelařský kongres Apimondia má své kořeny v 19. století. Za vznikem kongresu stojí August Brulle, francouzský včelař a entomolog, který v roce 1884 navrhl, aby se nadšenci pro včely z různých zemí setkávali a vyměňovali si své znalosti a zkušenosti. Výsledkem bylo uspořádání prvního kongresu Apimondia v Bruselu v roce 1897. Od té doby se stal pravidelnou akcí pořádanou Mezinárodní Organizací Včelařských Asociací Apimondia.

Kongres Apimondia přitahuje včelaře a včelařské experty z celého světa. Během akce je možné navštívit řadu přednášek, seminářů, prezentací a veletrh, kde jsou vystavovány výrobky a služby související se včelařstvím. Především však kongres poskytuje příležitost k výměně zkušeností a podpoře inovací ve včelařství.

Úspěch skupiny Lyson na Apimondia Chile 2023

Apimondia Chile 2023 byla dalším ročníkem této významné včelařské akce, která přilákala stovky včelařských nadšenců ze všech koutů světa. Polsko, reprezentované skupinou Lyson, se na tomto prestižním kongresu opět ukázalo jako lídr.

Celkem si polští včelaři ze skupiny Lyson přivezli 16 medailí, což je pro ně nejen velkým oceněním, ale také důkazem vysoké kvality a inovativnosti polského včelařství. Zvláště byly oceněny úspěchy v kategoriích inovativních řešení souvisejících se včelařstvím - což bylo zpečetěno zlatou medailí za dávkovač medu.

Zlaté, stříbrné a bronzové medaile, které získala skupina Lyson, dokazují, že Polsko má co nabídnout světu včelařství.

Další výzvy

Kongres Apimondia je nejen příležitostí k získání medailí a ocenění, ale také místem, kde se setkávají včelařští nadšenci, sdílejí své znalosti a zkušenosti a diskutují o nejdůležitějších otázkách týkajících se ochrany včel a včelařství.

Příští ročník kongresu Apimondia se bude konat v roce 2025 v Dánsku. Již nyní se můžeme těšit na vzrušení a úspěchy, které se stanou součástí této nádherné tradice. Polsko má světu včelařství co nabídnout a doufáme, že naše úspěchy v této oblasti budou i dále růst.

Product added to wishlist
Product added to compare.