Mateří mřížka Langstroth americká, černý plast

Mateří mřížka Langstroth americká, černý plast

Přepážka mřížka Langstroth americká, černá, plastová

Šířka: 41,6 cm

Délka: 50,8 cm

 

Barva produktu závisí na šarži materiálu.

31950LACZ
40,00 Kč
S DPH

 

Mateří mřížka Langstroth, hrubá horizontální plast

Mateří ​​mřížky se používa k oddělení plodiště od medníku.  Tímto způsobem může včelař snadno získat med z nástavků nebo polonástavků, které obsahují panenské a neporušené plásty.

Díky mřížce může včelí matka klást vajíčka pouze do plodiště, ve kterém je plod v různém stádiu vývoje. Včelaři získávají k odstřeďování pouze plásty bez oddělků. Pomocí větrací mřížky včely ukládají med do nástavků, odkud včelař odebírá plásty pouze s medem, které se pak používají k odstřeďování. Princip mřížky je jednoduchý, protože včely dělnice se mohou protáhnout otvory v mřížce, což jim umožní projít z oddělku do úlu. Včelí matka je větší, a proto nemůže projít otvory. V případě více nástavkových úlů, kde je možné hnízdo vertikálně rozšířit (a přidat nástavky nebo poloviční nástavky na med), se mřížka umístí přímo na horní lišty rámků z oddělku a na mřížku se pak umístí plásty s medem. Všimněte si, že trubci se do otvorů také nevejdou a nemusí být schopni úl opustit.

Mateří mřížky mají dva typy systémů:

  • ve vertikální
  • a horizontální rovině.

Pokud včelař zvládá své včelaření v úlech stojanového typu, použije horizontální mřížky a v lehátkových úlech - vertikální.

Ve včelařství se na výrobu mřížky používají různé materiály:

  • fóliové, které jsou plastové, snadno se uspořádají v úlu a vyznačují se nízkou cenou, 
  • drátěné, jsou velmi odolné, při instalaci tohoto typu je třeba věnovat zvláštní pozornost mřížka k ní těsně zapadá do úlu 
  • a mřížky vyrobené z plastu, které jsou odolnější než mřížky z folie.

Pro mateří mřížky doporučujeme také nástavky, v naší široké nabídce najdete pylochyty, které se jistě budou hodit v každém včelíně distanční rámy pro všechny typy polystyrenových úlů.

Záruka
2 roky
No reviews

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Product added to wishlist
Product added to compare.