Mateří mřížka Dadant (42cm x 49,5cm) z PVC

Mateří mřížka Dadant (42cm x 49,5cm) z PVC

Mřížka plastová pro úly typu Dadant.

Rozměry mřížky: 425 x 495 mm.

Barva produktu závisí na šarži materiálu.

3195
34,00 Kč
S DPH

 

Mateří mřížka plastová Dadant (42cm x 49,5cm)

Mateří mřížka slouží k uzavření matky v oddělené části úlu nebo k oddělení druhého patra od oddělkového hnízda nebo hnízda od plástů..

Zatímco dělnice mohou projít štěrbinami v mřížku, trubci a středně velké matky se jimi neprotáhnou. Segmenty drátu jsou vyrobeny stejným způsobem a jsou spojeny mezerami s otvory, které zajišťují dostatečnou šířku slot. 

  Mateří mřížka Dadant

  Je to mřížka používaná v lehátkových úlech Dadant. Je vyrobena z kovu, takže ji lze snadno čistit a dezinfikovat (např. vyvařit v roztoku hydroxidu sodného). Mateří ​​mřížky se používají k oddělení plodů od medníka Tímto způsobem může včelař snadno získat med z nástavků nebo polonástavků, který obsahují panenské a neporušené plásty.

  Díky mřížce může včelí matka klást vajíčka pouze do komůrky, ve které je včelstvo v různém stádiu vývoje. Včelaři získávají k odstřeďování pouze plásty bez oddělků. Pomocí větrací mřížky včely ukládají med do nástavků, odkud včelař odebírá plásty pouze s medem, které se pak používají k odstřeďování. Princip mřížky je jednoduchý, protože včely dělnice se mohou protáhnout otvory v mřížce, což jim umožní projít z plodiště do úlu. Včelí matka je větší, a proto nemůže projít otvory. V případě více nástavkových úlů, kde je možné hnízdo vertikálně rozšířit (a přidat nástavky nebo poloviční nástavky na med), se mřížka umístí přímo na horní lišty rámků z plodiště a na mřížku se pak umístí plásty s medem. Všimněte si, že trubci se do otvorů také nevejdou a nemusí být schopni úl opustit.

  Mateří mřížky mají dva typy systémů:

  • ve vertikální,
  • horizontální rovině.

  Pokud včelař zvládá své včelaření v úlech stojanového typu, použije horizontální mřížky a v lehátkových úlech - vertikální.

  Ve včelařství se na výrobu mřížky používají různé materiály:

  • fóliové z pcv, které jsou plastové, snadno se uspořádají v úlu a vyznačují se nízkou cenou,
  • drátěné, jsou velmi odolné, při instalaci tohoto typu je třeba věnovat zvláštní pozornost mřížka k ní těsně zapadá do úlu 
  • a mřížky vyrobené z plastu, které jsou odolnější než mřížky z folie. 

   Pro mateří mřížky doporučujeme také nástavky, v naší široké nabídce najdete pylochyty, které se jistě budou hodit v každém včelíně distanční rámy pro všechny typy polystyrenových úlů.

   No reviews

   Mohlo by vás také zajímat

   Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

   Product added to wishlist
   Product added to compare.