Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý
Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý

Oplodňáček MINI API EPP - Hnědý

Oplodňáček  MINI API EPP - Hnědý

W1045_B
730,00 Kč
S DPH

 

Něco víc než jen úl    


EPP je materiál, jenž se podobá polystyrenu, má však několik dalších vlastností, díky čemuž získává náskok oproti své starší konkurenci. Vzhledem ke zvýšené odolnosti vůči působení fyzikálních a chemických faktorů, používá se ho stále častěji tam, kde je výrobní materiál vystaven těžké zkoušce ze strany uživatele. Produkty vyrobené z pěnového polypropylenu vydrží i velmi vysoké zatížení, což umožňuje zachování dlouhodobé životnosti a funkčnosti přístroje.

Jednou z nejvíce oceňovaných výhod EPP je jeho odolnost proti působení vlhkosti. To znamená, že i při dlouhodobém kontaktu s vodou nebo s podmáčeným terénem, nenasakuje vodou, nepromáčí se a není náchylný k vzniku plísně, hub nebo rzi. To ale není vše. Nejnovější objev průmyslového světa je známý také svými dobrými akustickými a tepelněizolačními vlastnostmi, což výrobcům otevírá další možnosti využití EPP. Vysoko na stupních vítězů, ve srovnání s jinými stavebními materiály, umísťuje EPP skutečnost, že předměty z něj vyrobené jsou celé opakovaně recyklovatelné.

Malý velký úl

Každý, kdo se už někdy setkal se včelími matkami, ví, jak nekompromisní může být jejich chov. Proto je tak důležité, aby na každou fázi jejích života, od matečníku až po samotné přidání včelí matky do nového včelstva, včelař dohlížel se zvláštní pozorností a péčí.

Oplodňáček MINI API z pěnového polypropylenu je ideálním řešením během chovu včelích matek společně s malým počtem včel, dokud se matka neoplodní. EPP navzdory své plastičnosti, která mu umožňuje vytvářet prakticky jakýkoli tvar, se vyznačuje velmi vysokou odolností vůči působení fyzikálních a chemických faktorů. Otužilý proti všem nárazům, deformacím a mechanickým poškozením, zajišťuje vysokou odolnost zařízení a zaručuje jeho delší životnost. Díky jeho vynikajícím tepelným vlastnostem, jež zajistí dlouhodobé udržení požadované teploty, mohou v něm přezimovat i menší včelstva s náhradními matkami. Materiál EPP je také stabilní v širokém rozsahu teplot (-40 °C - +60 °C) a proto jeho vlastnosti nejsou žádným způsobem závislé na povětrnostních podmínkách panujících venku. To také poskytuje dodatečnou ochranu včelstva v případě požáru. Navíc spalováním materiálu EPP, nevznikají toxické plyny, což je opět plus pro ochranu životního prostředí.

Další výhodou úlu z pěnového polypropylenu je jeho nízká absorpce vlhkosti, což je klíčová záležitost při udržování správné hygieny ve včelínu. Uzavřené buňky stavebního materiálu způsobují, že je zcela vodotěsný. Po této stopě narazíme na další důležitou vlastnost EPP. Jeho použitím při výrobě úlů snižujeme na minimum náchylnost včelího hnízda k vzniku hub nebo plísně. Stejně tak akustické vlastnosti úlu EPP jsou pro včely nesmírně důležité, protože ty jsou obzvlášť citlivé na hluk. Hlasitý zvuk může roj přimět k útoku, což vede ke zbytečné spotřebě jeho energie. Navíc osazením v úlu nové generace včelstva poskytneme včelám pohodlí  díky absenci vnějších vibrací, na které jsou včely velmi citlivé.

POPIS VÝROBKU:

 • Úl vyroben z EPP je 100% recyklovatelný
 • Snímatelná krmná komůrka s prvkem zahradní mřížky proti nežádoucímu vniknutí včelí matky
 • Přední větrací síťka
 • Nastavitelná přední stěna oplodňáčku umožňující otevření výletového otvoru nebo větracího prostoru
 • Snímatelné dno pro mnohem snadnejší čištění
 • Krmná komůrka a rámky přikrývá průhledná strůpková folie s klapkou

ROZMĚRY:

 • Výška 175 mm
 • Hloubka 243 mm
 • Šířka 150 mm
 • Čistá hmotnost 0,4 kg

No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.