Mateří mřížka 39x24 z PVC

Mateří mřížka 39x24 z PVC

Mateří mřížka 39x24 z PVC

3109
34,00 Kč
S DPH

 

Charakterizuje ji možnost snadného čištění a dezinfekce, např. vyvařením v roztoku kaustické sody. Mateři mřížka slouží k oddělení plodů od medníka, aby bylo možné vytočit med z panenských a neporušených plástů.

Včelí královna má možnost klást vajíčka pouze do plodiště. Žádné plásty se netočí, díky mřížce včely ukládají med do nástavků, odkud včelař odebírá plásty pouze s medem, které pak putují k vytočení. Princip mřížky je jednoduchý, dělnice se mohou protáhnout otvory v mřížce, což jim umožní projít z oddělku do plástu, protože včelí matka je větší, nemůže otvory projít.

Při použití vícenástavkových úlů, tj. tam, kde je možné hnízdo vertikálně rozšířit (a přidat nástavky nebo poloviční nástavky na med), se mřížka umístí přímo na horní lišty rámků od plodiště, a pak se na mřížku umístí medník. Nezapomeňte, že trubci se také nevejdou do otvorů a nemohou úl opustit.

Mřížky mají dva typy uspořádání:

  • vertikální
  • horizontální.

Pokud včelař obhospodařuje včelstvo ve stojanových úlech, používá horizontální mřížky a v lehátkových úlech používá vertikální mřížky. 

Ve včelařství se na výrobu mřížky používají různé materiály:

  • fóliové z pcv, které jsou plastové, snadno se uspořádají v úlu a vyznačují se nízkou cenou,
  • drátěné, jsou velmi odolné, při instalaci tohoto typu je třeba věnovat zvláštní pozornost mřížka k ní těsně zapadá do úlu 
  • mřížky vyrobené z plastu, které jsou odolnější než mřížky z folie.

Pro mateří mřížky doporučujeme nástavky. V naší nabídce najdete pylochyty, což se hodí v každé včelnici a výkluzy pro všechny typy polystyrenových úlů.

Záruka
2 roky
No reviews

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Product added to wishlist
Product added to compare.