Powałka Dadant, LN, AP, WL 12-ramkowy
Powałka Dadant, LN, AP, WL 12-ramkowy
Powałka Dadant, LN, AP, WL 12-ramkowy
Powałka Dadant, LN, AP, WL 12-ramkowy

Strůpek Dadant,12 rámkový

Strůpek Dadant, LN, AP, 12 rámkový

W1021
485,00 Kč
S DPH

 

Strůpek Dadant, 12 rámkový

Strůpek je element, který zabezpečuje včelí hnízdo odshora. Jedná se o desku se zesílenými okraji, ve které je 5 - 7 větracích otvorů, do kterých se umisťují plastové mřížky (sítka) nebo se uzavírají zátkou. Tyto otvory slouží k větrání během zimování. Regulace ventilace se provádí otvíráním / uzavíráním určitého počtu otvorů. Ty mohou sloužit i ke krmení včel.

Sada obsahuje kulaté polystyrenové zátky ( 7 ks ).

Sada sítový pavouk + kroužek 7 ks.

Strůpek chrání včelí hnízdo shora

Jedná se o plochou desku se zesílenými okraji. V rovině pláště jsou velké kruhové větrací otvory. Do těchto otvorů se umístí plastoví "pavouci" nebo se uzavřou těsnými polystyrenovými zátkami.

Strůpek v polystyrenovém úlu je nejdůležitějším prvkem, který zajišťuje větrání včelího hnízda. Množství výměny vzduchu se řídí uzavřením nebo otevřením určitého počtu otvorů v rovině pláště.

Je to prvek, který chrání včelí hnízdo shora. Jedná se o plochou desku se zesílenými okraji. V rovině strůpka je 5 až 7 velkých kulatých větracích otvorů, do kterých jsou umístěni plastoví "pavouci", nebo jsou uzavřeny těsnými polystyrenovými zátkami. Větrání polystyrenového úlu v zimním období probíhá především otvory v plášti. Množství výměny vzduchu se řídí uzavřením nebo otevřením určitého počtu otvorů v rovině pláště.

Sirup nebo invert lze včelám podávat kulatými otvory v strůpku  pomocí otočných sklenic. Za tímto účelem se sklenice umístí dnem vzhůru na "pavouky" umístěné v otvorech strůpka.


Ke strůpku doporučujeme také rozpěráky, která jsou ideální pro otevírání i velmi uzavřených úlů. Nabízíme také různé nástroje k odvíčkování a rozvolnění medu a pro boj s nemocemi v úlech máme přípravky proti nemocem.

Materiál
Polystyren
Záruka
2 roky
Barva
Žlutá
No reviews

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Product added to wishlist
Product added to compare.